Výkop. Přesilovka. Gól!

LLENTAB haly jsou součástí každé hry.

Sportovní haly LLENTAB - průhledný piktogram

Prostor pro zimu v létě.
Nebo naopak. Jak je potřeba.

Sport je pro mnohé z nás důležitou součástí života.

Některé sporty provozujeme aktivně, jiné pouze se zájmem sledujeme. Avšak málokdy se zamyslíme co tvoří tu ideální „skořápku“ pro náš oblíbený sport, tak aby poskytovala ideální klima, akustiku, efektivní prostory pro šatny, správu, technologie a hlediště.

Jako vždy, když je potřeba něco trvale uchránit před nezmary počasí, ať již se jedná o zboží, výrobní zařízení či sportovce, představuje ocelová hala LLENTAB optimální řešení díky řadě jedinečných faktorů..

Sportovní hala je obvykle investicí, u níž se očekává, že bude funkční řadu desetiletí. Při projektování je tak vhodné předběhnout dobu. Ve sportovní hale mnoho lidí tráví velkou část svého času. Proto i z drobných chyb v řešení se během doby vyvinou důvody k nespokojenosti, ať jde o pohodlí, přehlednost, akustiku, či osvětlení.

Pro dlouhodobou spokojenost je zapotřebí zkušené vedení celého projektu a výběr prověřených dodavatelů. Jedním takovým jsme i my – díky více než dvěma stovkám sportovních hal, které jsme dosud postavili, jsme již načerpali dostatek zkušeností.

5
dobrých důvodů pro
sportovní haly
LLENTAB

IDEÁLNÍ PODMÍNKY PRO SPORT

Díky minimálním výškovým omezením a konstrukci, která umožňuje volné rozpětí až 100 metrů, nebudete při návrhu své sportovní haly nijak limitováni.

SNADNÉ ÚPRAVY

Sportovní haly jsou často dimenzovány pro konkrétní aktivity, postupem času se stává, že dochází k potřebě rozšíření daných prostor, což u standardních konstrukcí přináší řadu komplikací. Každá hala LLENTAB je již od okamžiku dokončení připravena pro dodatečné snadné rozšíření či modifikaci.

PROVĚŘENO ČASEM

Řešení potřebná pro konkrétní typ sportovní haly jsou díky již dokončeným projektům velmi pravděpodobně již realizována a prověřena. Vždy vás rádi spojíme s jedním či více z našich zákazníků, kteří s námi mají zkušenost ze srovnatelného projektu.

UŽITNÁ HODNOTA A FLEXIBILITA

Sportovní haly LLENTAB lze využívat v podstatě pro jakékoli sporty a činnosti, od hokeje po jezdectví, od fotbalu po florbal. Požadujete snad víceúčelovou arénu, kde lze provozovat nejrůznější sporty? I takové projekty jsme již úspěšně realizovali.

VZÁJEMNÁ UDRŽITELNOST

Podrobně se zajímáme o míru udržitelnosti v rámci procesu výroby a výstavby našich ocelových hal. U kategorie sportovních hal, ale udržitelnost dostává další rozměr, a to především tím, že lidé všech generací si v našich halách zvyšují kvalitu zdraví a života.

Moderní systém sportovních ocelových hal LLENTAB stojí na pevných historických základech.

Úspěšné příběhy mají často jednoduchý začátek. Náročné přímořské klima západního pobřeží Švédska vyžadovalo odolné haly s efektivní konstrukcí. V roce 1972 se této výzvy chopil místní podnikatel Leif Lindblad a postupem času vytvořil odolné a efektivní řešení – systém ocelových hal. A tak se zrodil LLENTAB, který se postupně stal synonymem pro ocelové haly. Systém variabilní a efektivní haly, které poskytnou prostor i pro fotbalové hřiště nebo rychlobruslařskou dráhu, použitelné za každého počasí, 24 hodin denně.

 Představení LLENTAB - stavíme ocelové haly

Nejen chytrý, flexibilní a odolný systém hal, ale i důraz na udržitelnost.

Sportem ke zdraví.. A od zdraví je jen krůček k udržitelnosti. Zodpovědně usilujeme o trvalou udržitelnost v celém procesu návrhu, výroby a montáže sportovních arén a hal.

Udržitelnost pro nás neznamená jen to, že hala je z oceli, kterou lze ze 100% recyklovat. Konstrukce LLENTAB je navržena chytře a díky tomu potřebuje až o 20 % méně oceli oproti konvenčnímu ocelovému rámu. Skandinávský původ LLENTAB přispěl k tomu, že o udržitelnost usilujeme v celém procesu.

Přečtěte si více o našem úsilí minimalizovat dopad celého procesu na životní prostředí.

V České republice a Evropě máme více než:

600000+
m2 sportovních hal v Evropě
92+
vlastních projektantů
500+
dokončených sportovních hal
25+
let zkušeností v ČR

Vyhledejte si ve vašem okolí sportovní reference LLENTAB podobné Vašemu záměru.

V případě zájmu Vám zprostředkujeme referenční návštěvu vybrané reference.

Výroba profilů hal LLENTAB

Výroba komponent budov LLENTAB

Výstavba tělocvičny v Průhonicích

Video z výstavby tělocvičny v Průhonicích

Osobnosti o SK hokeji a LLENTAB

Video k otevření hokejové PSK arény

Systém ocelových hal LLENTAB

Ocelové konstrukce LLENTAB jsou šroubovány z prvků vyráběných ze zastudena ohýbaných profilů. Profily jsou vyráběny kontinuálním rolováním nebo ohýbáním na ohraňovacích lisech. Prvky jsou vyráběny ze žárově pozinkovaných ocelových svitků z vysokopevnostní oceli. Jednotlivé kusy jsou spojovány šrouby třídy 8.8 (obvykle o průměru M12 nebo M16).

Všechny profily vyrábí LLENTAB z vysokopevnostní oceli. Profily o síle materiálu 1,5 až 7 mm se vyrábí ze svitků pozinkované oceli. Zastudena válcované pozinkované profily zaručují dlouhodobou kvalitu a nízkou spotřebu oceli. Profily o síle materiálu do 2 mm jsou chráněny vrstvou zinku Z275 (275 g/m2). Od 2,5 mm je standardní zinkování Z450 (450 g/m2).

Základní tvary profilů LLENTAB jsou Z-profily (pro vaznice a paždíky), C-profily (pro sloupy, příhrady, části rámů), H-profily (pro horní a spodní pásnici příhradové konstrukce). Ve všech profilech jsou při výrobě vyraženy montážní otvory.

Schéma sportovní haly LLENTAB s opláštěním pro zvýšení požární odolnosti

Konstrukce jsou řešeny jako rámy s příhradovou příčlí, určující tvar střechy.

Sloupy jsou navrhovány jako členěné prvky s rámovými spojkami nebo jako příhradové sloupy.

Příhradové vazníky jsou sestaveny z C-profilů a H-profilů. Staticky jsou rámy uvažovány jako dvojkloubové, případně vetknuté rámy nebo kloubově uložené střešní vazníky na vetknutých sloupech.

Veškeré konstrukce jsou navrhovány podle konkrétních požadavků klienta (rozměry, opláštění, zatížení, výplně otvorů, …).

LLENTAB využívá modulární systém půdorysných rozměrů s krokem 300 mm. Tento krok má vliv na návaznost sekundární konstrukce, na příslušenství a na standardní detaily.

Jsme schopni vyhovět zcela individuálním požadavkům klienta.

Optimální rozmístění rámů a návrh konstrukce haly již počítají v úvahách s vazbou na zatížení v návaznosti na typy opláštění a na specifické požadavky na konstrukci haly.

V technickém oddělení společnosti LLENTAB vám rádi zdarma připravíme základní výkresy konstrukce pro další zpracování projektové dokumentace.

Na našem hlavním webu www.llentab.cz naleznete další technické informace o systému hal LLENTAB, včetně možnosti jejich stažení v PDF.

Každý projekt pečlivě posuzujeme a optimalizujeme konstrukční řešení, tak aby vyhovovalo vašim potřebám.

Dlouholetá odolnost hal – vyrábíme z kontinuálně žárově zinkovaných svitků

Není zinkování jako zinkování. Pro stavitele a projektanty ocelových hal je důležité vědět, že žárově zinkované profily a konstrukce mají výrazně lepší vlastnosti než galvanizované.

Žárovým zinkováním je pozinkován celý povrch, a to rovnoměrně. Ale i v oblasti žárového zinkování jsou rozdíly. Při běžném žárovém zinkování ponorem dochází k částečnému natavení oceli zinkem, čímž vznikne křehčí intermetalická fáze. Proto LLENTAB při výrobě profilů a opláštění používá ocelové svitky s ochrannou vrstvou zinku nanášenou špičkovou technologií kontinuálního zinkování. Při této technologii kontinuálního zinkování křehká intermetalická fáze oceli a zinku téměř nevzniká. Díky tomu pozinkování nepraská, čímž je dlouhodobě zajištěna vysoká odolnost proti korozi.

Tělocvična ZŠ Průhonice

Stavba tělocvičny průhonické základní školy - sportovní hala LLENTAB CZ0980

S rostoucí kapacitou školy bylo nutné reagovat i na omezené možnosti původní tělocvičny. Na veřejném zasedání na konci října 2016 se zastupitelstvo jednohlasně shodlo, že připravený projekt stavby nové a rekonstrukce staré tělocvičny základní školy vyhovuje, ale celkové náklady na výstavbu se musí výrazně snížit.

Vítěz mistrovství světa

Interiér floorbalové haly TJ Sokol Kobylisy

Tělocvičná jednota Kobylisy z. s. má devět sportovních oddílů ve kterých sdružuje více než 1000 aktivních členů. Pro svou činnost může kromě dalších prostor na Praze 8 využívat i sokolovnu v Kobylisích a právě součástí zdejšího areálu je nedávno dokončená sportovní hala. Cesta od staré nafukovací haly k moderní hale, ve které měli své tréninkové zázemí mimochodem i vítězové prosincového MS ve florbalu, nebyla vždy jednoduchá, ale především díky nadšení a nasazení investora se nakonec vše podařilo dotáhnout do zdárného konce.

Florbal Kobylisy

Architekt Vít Dušek v hale TJ Kobylisy

Rozhovor s projektantem – Atelier Genesis.

Ing. arch. Vít Dušek není výhradním propagátorem ocelových konstrukcí. Florbalová hala v Kobylisích byla první, která byla s využitím systému LLENTAB podle jeho návrhu postavena. Zajímalo nás, co vedlo jeho tým právě k projektu s ocelovou konstrukcí.

Desatero investora

Floorbal hala TJ Kobylisy - CZ0866

Na základě spolupráce na projektu CZ0866 TJ Kobylisy, jsme požádali Ing. arch. Vítka Duška o jeho pohled na přípravu projektu týkajícího se sportovní haly.

Můžete se inspirovat, co vše byste měli vzít v úvahu, pokud se rozhodnete úspěšně postavit sportovní halu.

ČR, SK, Polsko, …

Bazén v hale LLENTAB

Ocelové haly LLENTAB pro sport si v Evropě vybudovaly dobré jméno.

Zajímá vás, jaké sportovní haly se staví u nás a jaké v zahraničí, které sporty mají v jednotlivých zemích pod střechou ocelových hal největší zastoupení? Kdo je typickým investorem sportovní haly či tělocvičny a jaké přednosti mu může ocelová hala nabídnout? Podívejte se spolu s námi do vybraných evropských zemí na vztah ocelových hal a sportu.

Švédský fotbal

Kryté fotbalové hřiště SE1003 Sollentuna

Na úvod trochu statistik a čísel. Fotbal je z pohledu registrovaných hráčů v České republice jasnou jedničkou, aktivně jej hraje téměř půl milionu lidí. I ve Švédsku je fotbal z tohoto úhlu pohledu v čele, přesto tam profesionálně hraje fotbal ve srovnání s námi jen polovina hráčů – kolem čtvrt miliónu. Ale i přes menší hráčskou základnu patří švédská fotbalová reprezentace podle FIFA mezi TOP 10 evropských zemí, zatímco Česká republika se pohybuje někde ve třetí desítce. Tento švédský úspěch není dílem náhody či štěstí.

Koně v Česku přibývají

Jízdárna Klimčík

Koně v Česku a jezdecké haly pro ně rok od roku přibývají

Důkazem toho, že se jezdectví u nás daří, je i fakt, že na tuzemských pastvinách a lesních cestách byli i letos stále více vidět jezdci na koních. Momentálně je v zemi chováno asi 86 tisíc koní. S růstem počtu koní souvisí i potřeba prostor pro jejich chov a trénink – a v této oblasti mají co říct právě jezdecké haly LLENTAB.

Už jste hráli padel?

Kurty pro padel - sportovní hala SE2463

Padel – sport, který celosvětově roste.

Oficiální původ padelu je trochu nejasný, existuje několik verzí, jak tento sport vznikl. Některé zdroje uvádí. že se podobná hra objevila na anglických výletních lodích ve 20. letech 20. století, ale podle Mezinárodní padelové federace se měl tento sport poprvé objevit v roce 1969 v Acapulcu v Mexiku, kde jeho zakladatel Enrique Corcuera postavil na svém pozemku první padelový kurt.

Třetí SK hokejová hala

Otevření hokejové PSK arény

V ČR jsme postavili zimní stadion v Poličce. Na Slovensku jsme dokončili již třetí hokejovou halu – v Prešově.

Slavnostní otevření arény proběhlo za účasti legend slovenského hokeje a významných představitelů kraje. Záštitu nad akcí převzala Nadace televize JOJ, která uspořádala hokejovou exhibici jejích zástupců a osobností Prešovského kraje. Podívejte se, co o unikátním prešovském projektu řekly významné osobnosti slovenského hokeje.

Jsme připraveni na vaše potřeby, ať jste:

Praktické rady pro projektování a výběr dodavatele sportovní haly, či stadionu

Jsme zkušení specialisté v oboru sportovních staveb.