LLENTAB, spol. s r.o., dodavatel jezdeckých hal v olomouckém areálu Equine Sport Center, byl partnerem právě proběhlého světového poháru v parkurovém skákání. Letošní závod předčil veškerá očekávání.

Mezinárodní závody v parkurovém skákání

V roce 2015 byli organizátoři nadšení, když dorazilo 276 koní ze 14 zemí světa. Málokdo tušil, že o rok později dorazí 331 koní z 18 zemí. Nebýt toho, že se na poslední chvíli omluvili dva jezdci z Brazílie a Kanady, národů by byly rovné dvě desítky. S vyššími počty startujících se již do budoucna příliš počítat nedá, jelikož byla kapacita závodů zcela zaplněna a pořadatelé naopak nebyli schopni vyhovět všem zájemcům o účast. Startovní listiny byly zcela zaplněné a soutěžilo se i více jak 12 hodin denně.

Takové mezinárodní závody se vyznačují mimo jiné i tím, že mají skvělé publikum. Návštěvníci si v hojném počtu našli cestu do areálu Equine Sport Centra Olomouc i letos, a také v tomto směru padaly rekordy. V neděli byla kapacita hlediště zcela vyčerpána a na tribunách se vystřídaly téměř čtyři tisícovky diváků. Mimořádně silná byla i sobota, kdy pořadatelé počet příchozích odhadují na necelé tři tisíce. Vysoké návštěvnosti napomohl i souběžně probíhající půlmaraton, kdy mnozí jeho účastníci se před večerním během přišli alespoň na chvíli podívat na sportovní výkony jezdců a koní. Celkový počet diváků vzrostl na zhruba devět tisíc.

Lze tak konstatovat, že závody byly vydařené po všech stránkách a již nyní se těšíme, že budeme moc tuto akci znovu podpořit.