>, Prodejní haly, Reference>Hala vhodně navázala na původní zrekonstruovaný objekt

Hala vhodně navázala na původní zrekonstruovaný objekt

Nová hala nemusí stát pouze samostatně, ale může být součástí stávajícího celku. Důkazem toho je nová hala společnosti ZOPAS s.r.o. Tento kadeřnický a kosmetický velkoobchod, který je součástí prvního velkoobchodního kadeřnického řetězce HAIR SERVIS, potřeboval rozšířit své prostory. Proto firma zakoupila a zrekonstruovala starý objekt, který dříve sloužil postupně jako kulturní dům, ubytovna a svářečská škola. K němu nechala přistavět ocelovou halu od společnosti LLENTAB o velikosti 796 m2, která má mezipatro zvyšující využitelnost prostoru. V této hale jsou skladové prostory a prodejní showroom. Architektonické řešení tak vhodně navázalo na původní zástavbu.

Společnost ZOPAS s.r.o. se velkoobchodní činností pro kadeřníky a kadeřnice zabývá od devadesátých let. Regionálně se zaměřuje zejména na zákazníky z oblasti severních a západních Čech, odběratele má rovněž ve Středočeském kraji. Nabízí kompletní sortiment kadeřnického nábytku a vybavení. Firma ovšem prodává nejen kadeřnické vybavení, ale pořádá i kadeřnická školení.

Využitelnou plochu haly zvýšilo mezipatro

„Do dřívějších prostor v Želenicích jsme se už nevešli. Náš sortiment se totiž stále rozšiřoval. Hledali jsme proto novou lokalitu. Našli jsme ji v obci Korozluky – Sedlec, kde byl starý objekt, který jsme zrekonstruovali a nechali jsme přistavět ocelovou montovanou halu s mezipatrem,“ řekl Petr Zoubek. V původním objektu v obci Korozluky – Sedlec jsou nyní kancelářské prostory, zázemí pro zaměstnance a v patře prodejna pro zákazníky. Hala, která je, jak jsme předeslali, přístavbou k původnímu objektu, je rozdělena na tři části. V patře, vedle prodejny, je vzorkovna, tedy showroom, v němž je vystaveno kadeřnické vybavení a nábytek, dále školicí centrum. Ve spodní části je distribuční část haly s policovými regály, kde se připravuje zboží pro zákazníky. Do policových regálů je průběžně doplňováno zboží z paletového skladu. Součástí distribučního skladu je přípravna zboží, kde je realizována příprava před expedicí a balení. V hale je i paletová část s klasickými konzolovými regály, v níž je aktuálně přes 400 paletových pozic. Nová hala tedy dokonale splňuje požadavky na potřebnou skladovací kapacitu.

O možnosti výstavby jsme se zajímali delší dobu. S hledáním nejvhodnějšího dodavatele haly jsme začali v roce 2015. Nechali jsme si vypracovat několik nabídek. Posuzovali jsme jak cenu, tak i kompletnost nabídky a rychlost dodávky. Zajímali jsme se samozřejmě také o reference. Podívali jsme se na různé stavby v okolí. Jelikož nabídky byly cenově podobné, tak rozhodly návštěvy referenčních hal a přístup zástupce společnosti LLENTAB. V roce 2016 jsme vybrali LLENTAB a byly zahájeny stavební práce. Výstavba haly trvala od července do konce roku. Od té doby je hala v plném provozu a nebyly zaznamenány žádné problémy.

Petr Zoubek, Zopas s.r.o.
2018-12-17T17:53:27+00:00 22. listopadu 2018|